Parní čističe

Parní vysavač SV 3500 Forte

parní čistič dvoukomorový,
vodní vysavač s pevnými filtry

Klikni pro zvětšení!
Max. celkový příkon: 3200 W
Bojler: 2200 W
Vysavač: 1000 W
Materiál bojleru: nerez ocel
Teplota páry v bojleru: 170 ºC
Maximální provozní tlak: 8 barů
Rozměry: 51 x 37 x 37 cm
Hmotnost: 11,6 kg

Klasika v nové formě

SV 3500 je dlouhodobě osvědčený parní vysavač střední třídy, určený zejména pro všeobecný úklid v domácnostech. Největší předností je vynikající a vysoce výkonná parní jednotka, která v nové verzi "Forte" střední třídu výrazně překonává. Vysavačová jednotka představuje klasickou kombinaci vodní nádrže a pevných filtrů. Stejně jako u drtivé většiny domácích parních vysavačů na trhu je na jednotku vysavače nutno pohlížet jako na doplňkovou funkci k parnímu čističi a ne jako na první vysavač v domácnosti, i když je samozřejmě možné vysávací a parní funkci spouštět jak společně, tak nezávisle. Odpadní nádrž je příjemně a chytře řešena v podobě obdélníkového "kbelíku", který se po odejmutí horního krytu snadno z přístroje vyjme a stejně snadno vylije a vypláchne.

Unifikovaný systém upínání nástavců (USUN): U každého parního vysavače má vyústění kombinované parní/vysávací hadice nějaký tvar, průměr a systém upínání nástavců. Někteří výrobci používají svůj vlastní a nezaměnitelný, což zákazníka nutí pořizovat opět pouze nástavce dané značky. Někteří však uplatňují systém unifikovaný (USUN), což umožňuje zaměňovat koncovky od různých výrobců. Z praktického hlediska to poskytuje širší a rozmanitější výběr, možnost vyhledávat cenově zajímavé alternativy a zejména jistotu, že ke svému přístroji seženete náhradní koncovky i za mnoho let, a to ve vysoce profesionální kvalitě, neboť tento systém je oblíbený též u špičkových producentů průmyslových parních vysavačů. SV 3500, Athena, ISV 6000, Comby 4000 - to jsou příklady přístrojů s USUN. Jako perličku dokážeme sehnat i adaptér, který redukuje kombinovanou koncovku na čistě parní, a to kompatibilní se systémem Diavolo. Například porovnáte-li parní trysku Diavola s kombinovanou tryskou, která na sobě má vyústění sací trubice, je jasné, že parní tryska je podstatně užší a obratnější.

Příslušenství:
Přístroj je dodáván s kombinovanou parní/vysávací hadicí, sadou nástavců pro parní čištění, vysávání a kombinaci. Jako volitelné příslušenství je možno dodat například parní žehličku nebo USUN redukci pro parní koncovky.


Zpět do katalogu